با استفاده از آموزش تغییر timezone در هاست سی پنل، می توانید منطقه زمانی سایت خود را تغییر دهید به شکلی که نمایش زمان در سایت شما بر اساس چه منطقه ای باشد. این مناطق می تواند بطور مثال Tehran باشد. در این حالت زمان انتشار پست ها، تاریخ و نمایش آن ها بر اساس این منطقه زمانی انتخاب شده خواهد بود.

در آموزش تغییر timezone در هاست خواهید آموخت:

آموزش تغییر timezone در هاست سی پنل

در فضای مجازی تایم زون به معنای منطقه زمانی است که یک سرور در آن واقع شده است. این سرور ها بصورت پیشفرض مناطق زمانی خود را بر اساس محل خود تنظیم می کنند. اگر شما یک سرور اروپایی داشته باشید، منطقه زمانی یا timezone آن در همان محل تنظیم می شود. در این حالت اگر میزبانی سایت های شما ایرانیان باشند، آموزش تغییر timezone در هاست مقاله مفیدی برای شما خواهد بود.

timezone یا منطقه زمانی چیست؟

timezone یا منطقه زمانی بر اساس محل سرورها در یک دیتاسنتر در هاست ها مشخص می شود. بطور مثال اگر شما یک هاست اروپا تهیه کنید، اگر دیتاسنتر در آلمان باشد، تایم زون یا منطقه زمانی بصورت پیشفرض در آلمان می باشد. یعنی اگر شما در سایتتان برای سات ۹ شب یک پست را جهت انتشار زمانبندی کنید، این زمان بر اساس اختلاف زمانی با آن کشور زمانبندی می شود.

چرا باید timezone درست تنظیم شود؟

این مسئله بسیار مهم است که منطقه زمانی در سایت و سرور هاست شما صحیح باشد. بطور مثال در نظر داشته باشید که برای کاربران خود تعیین می کند ساعت ۵ بعدازظهر در یک روز خاص قصد دارید یک ویدئوی آموزشی بسیار مهم منتشر کنید. این مطلب را از پیش در سای تخود زمان بندی می کنید. اگر شما یک ایرانی باشید و کاربران شما نیز در ایران باشند اما timezone سرور شما در ایران نباشد، این زمانبندی بهم می خورد.

شاید هم برایتان پیش آمده باشد مطلبی را در سایتتان منتشر می کنید اما ساعت انتشار آن با ساعتی که آن را منتشر کردید متفاوت باشد، که باز هم نشان دهنده این می باشد تایم زون در هاست یا سایت شما تنظیم نمی باشد. در ادامه با آموزش تغییر timezone در هاست در دهاستینگ همراه باشید.

آموزش تغییر timezone در هاست

چند روش جهت تغییر timezine در هاست وجود دارد. یکی از این روش ها قراردادن قطعه کد در فایل php.ini می باشد. این فایل بصورت پیشفرض در اکثر هاست ها موجود است. روش دیگر قراردادن قطعه کد در فایل htaccess می باشد. این فایل هم در همه هاست ها بصورت پیشفرض با ایجاد سایت ها ساخته می شود و قابل مدیریت است.

آموزش تغییر timezone در هاست با php.ini

جهت این کار وارد هاست خود شده و سپس به File Manager مراجعه کنید. پس از ورود به بخش مدیریت فایل هاست خود در پوشه public_html فایلی با نام php.ini خواهید داشت. اگر این فایل را نداشتید می توانید آن را ایجاد کنید.

آموزش تغییر timezone در هاست با php.ini

آموزش تغییر timezone در هاست با php.ini

در ویرایش این فایل کافیست قطعه کد زیر را به انتهای فایل خود اضافه کنید:

date.timezone = "Asia/Tehran"

در نهایت بر روی دکمه Save Changes کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود. این کد باعث می شود تا منطقه زمانی شما بر روی تهران تنظیم شود.

آموزش تغییر timezone در هاست با htaccess

فایل htaccess یک فایل بسیار مهم در هاست برای سایت ها و فایل ها یم باشد که مربوط به دسترسی ها است. در این فایل هم می توان اقدام به تغییر timezone در هاست کرد. برای این کار این فایل را در File Manager هاست ویرایش کنید.

آموزش تغییر timezone در هاست با htaccess

آموزش تغییر timezone در هاست با htaccess

پس از ویرایش این فایل در انتهای آن قطعه کد زیر را اضافه کنید:

SetEnv TZ Asia/Tehran

در نهایت بر روی دکمه Save Changes کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود. این کد باعث می شود تا منطقه زمانی شما بر روی تهران تنظیم شود.

آموزش تغییر timezone در وردپرس

علاوه بر این که می بایست در هاست خود این timezone را تغییر دهید، در وردپرس نیز می توانید منطقه زمانی را تغییر دهید. در قسمت تنظیمات عمومی قسمتی وجود دارد به بنام زمان محلی که تقریباً تمام تایم زون ها در داخل آن وجود دارد. در صورتی که یک هاست مخصوص وردپرس و یک سایت وردپرسی دارید، انجام این عملیان نیز پیشنهاد می شود.

آموزش تغییر timezone در وردپرس

آموزش تغییر timezone در وردپرس

در این قسمت مطابق تصویر فوق در قسمت زمان محلی می توانید گزینه تهران را انتخاب کنید. اگر در منوی آن کامل بگردید تقریباً تمام تایم زون های موجود وجود دارد و می توانید هرکدام که موردنظر است را انتخاب کنید.

آموزش تغییر timezone در سرور

یکی از مسائلی که می بایست در آموزش تغییر timezone در هاست متذکر شویم این است که پیش از تمام این موارد، تایم زون در سرور صحیح ست شده باشد. برای این کار بعنوان root در whm خود وارد شوید و در قسمت Server Configuration بر روی گزینه Server Time کلیک کنید.

آموزش تغییر timezone در سرور

آموزش تغییر timezone در سرور

شما عزیزان می توانید با تهیه هاست وردپرس ایران یا هاست ایران بدون مشکل در تایم زون در موقعیت های ایران و منطقه زمانی ایران این مشکل را رفع کنید. همچنین در صورتی که در سرویس های ما میزبانی می شوید و این مشکل را دارید از طریق تیکت به بخش پشتیبانی آن را اعلام کنید تا بررسی و رفع شود.


آخرین نوشته ها

نوشته های مفید

۲ دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست