در آموزش رفع خطای Deceptive site ahead خواهید توانست رفع مشکل ویروسی شدن سایت و خطای گوگل وبمستر سایت را رفع کنید. در خطای Deceptive Site Ahead باید تمام سایت را مورد بررسی قرار دهید و مشکلات امنیتی را رفع کنید. اکثراً بدلیل ویروس ها و فایل های مخرب این خطا رخ می دهد. در نهایت باید در صورت رفع به اطلاع گوگل برسانید.

در آموزش رفع خطای Deceptive site ahead خواهید آموخت:

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead در سایت

ایجاد و پیگیری مسائل امنیتی در سایت و هاست همیشه یکی از مسائل بسیار مهم بوده است. اگر مسائل امنیتی در یک سایت رعایت نشود ممکن است هر اتفاقی برای آن بیافتد. پیشگیری و جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی بر عهده مدیر سایت می باشد.

گوگل همواره سایت هایی را که در این موتور جستجو ثبت می شوند را از هر نظر بررسی می کند. یکی از این بررسی ها مسائل امنیتی می باشد. در اصل می توان گفت گوگل به خود این اجازه را می دهد تا سایتی که مشکل امنیتی دارد را مسدود کند. این انسداد از طرف سرویس دهنده های گوگل انجام می شود. البته که کاملاً خودکار می باشد.

خطای Deceptive Site Ahead چیست؟

همانطور که در آموزش رفع خطای Deceptive site ahead در حال بررسی این موضوع هستیم، باید بدانید که این خطا کاملاً امنیتی است. در ابتدا پیشنهاد می کنیم به خود نگیرید و سریع به سراغ هاستینگ خود نروید. زیرا بسیاری از افراد این تصور اشتباه را دارند که هاست مقصر این اتفاق می باشد. در صورتی که اینطور نیست.

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead

این خطا بدلایل مشکلات امنیتی در سایت رخ می دهد. گوگل پس از یافتن مشکلات امنیتی سایت را با چنین صفحه ای روبرو می کند. دلیل این امر این است که کاربران و بازدیدکنندگان آگاه باشند که این سایت محتوای غیر امن دارد. البته می توان بر روی گزینه Detail کلیک کرد و تایید ورود را صادر کرد و سایت را بصورت عیر ایمن مشاهده کرد.

در صورتی که شما سایت خود را باز می کنید و چنین خطایی را مشاهده می کنید، باید بدنبال رفع مشکلات باشید. راه های زیادی جهت بررسی محتوای سایت وجود دارد. اگر شما در یک هاست وردپرس هستید و یک سایت وردپرسی دارید، بدون شک باید قالب و افزونه ها را بررسی کنید.

دلایل خطای Deceptive Site Ahead چیست؟

در صورتی که شما سایت خود را باز می کنید و چنین خطایی را مشاهده می کنید، باید بدنبال رفع مشکلات باشید. راه های زیادی جهت بررسی محتوای سایت وجود دارد. اگر شما در یک هاست وردپرس هستید و یک سایت وردپرسی دارید، بدون شک باید قالب و افزونه ها را بررسی کنید.

 • وجود ویروس
 • وجود بدافزار
 • وجود کدهای مخرب
 • قالب و افزونه های نال و مشکل دار
 • وچود کدهای تبلیغاتی و کلیکی

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead با ویروس یابی

قبلاً در وبلاگ دهاستینگ آموزش ویروس یابی در سی پنل بصورت مفصل توضیح داده شده است. طبق این آموزش باید تمام محتویات سایت را در هاست ویرویس یابی کرد. Claim AV که یک نرم افزار ویرویس یابی در هاست است براحتی این کار را برایتان انجام می دهد.

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead با ویروس یابی

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead با ویروس یابی

دقت داشته باشید که طبق تصویر فوق تمام موارد را یک بار اسکن کنید. این کار باعث می شود تا یک سری ویروس ها و یا بدافزار هایی که این افزونه می شناسد را پیدا کند. در صورت یافتن هر گونه مشکلی آن ها با این ابزار قرنطینه می شوند و از سایت ها حذف می شوند.

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead با بررسی فایل ها

همانطور که گفته شد یکی از روش های رفع خطای Deceptive Site Ahead این است که قالب و افزونه ها بررسی شوند. قطعاً بررسی این مقدار فایل ها بسیار مشکل است. ما به شما پیشنهاد می کنیم در این روش تمام افزونه ها را با نسخه جدید جایگزین کنید. همچنین قالب نیز به همین روش می تواند بروز شود. در اصل با بروزرسانی این فایل ها خیالتان از هر گونه مشکل راحت می شود.

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead با بروزرسانی

اگر از سیستم مدیریت فایل هایی مثل وردپرس استفاده می کنید، حتماً آن را بصورت دستی بروزرسانی کنید. فایل هایی مثل template-loader.php و swfobject.js در پوشه wp-includes وردپرس بسیار دچار مشکل می شوند. همچنین فایل های سیستمی دیگر. پس به این ترتیب اقدام کنید:

 1. تهیه فول بکاپ
 2. دانلود آخرین نسخه وردپرس
 3. حذف پوشه wp-content در آن
 4. بارگزاری در هاست
 5. اکسترکت و جایگزینی با فایل های قبلی

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead با فایل های سیستمی

فایل های سیستمی و اصلی در هاست خود را حتماً باید مورد بررسی قرار دهید. فایل htaccess را حذف کنید و مجدد آن را بصورت پیشفرض بارگزاری کنید. یا در وردپرس تنظیمات پیوند یکتا را یکبار ذخیره کنید تا ایجاد شود. اگر وردپرس دارید فایل wp-config.php را با فایل پیشفرض جایگزین کرده و مقادیر دیتابیس را در آن وارد کنید.

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead با نصب مجدد

بسیاری از کاربران سایتی را با قالب های آماده راه اندازی می کنند و بدون هیچ تغییری آن را رها می کنند. در اینصورت پس از مدتی سایت دچار مشکل می شود. در این وضعیت پیشنهاد می شود مجدد سایت را بارگزاری کنید. به این شکل که درخواست ریست هاست را اعلام کنید. سپس مجدد سایت را بارگزاری و ایجاد کنید.

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead با آنتی ویرویس

بسیاری در کامپیوترهای شخصی خود همچنان از آنتی ویرویس هایی مثل کسپرسکای یا نود۳۲ استفاده می کنند. این آنتی ویرویس ها در صورتی که بروز باشند می توانند محتوای ویروسی در سایت را تشخیص دهند. در صورتی که با باز کردن سایت خود خطایی در آنتی ویرویس مشاهده می کنید حتماً آن را بررسی کنید.

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead با بررسی محتوا

پیشنهاد می شود حتماً سری به پرگه های سایت خود بزنید. حتماً محتویات آن ها را بررسی کنید. در بسیاری از مواقع در بین نوشته ها کدهای مخربی قرار میگیرند. در صورت مشاهده آن ها را حذف کنید. همچنین اسپم های موجود در هر پست تایپی را حذف کنید.

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead با گوگل وبمستر

در صورتی که تمام روش هایی که می دانستید را اجرا کردید و مطمئن شدید اثری از فایل یا ویرویس های مخرب نیست، باید به سراغ گوگل وبمستر بروید. اگر قبلاً سایت را ثبت کرده اید که هیچ، اما در غیر اینصورت نیاز به ثبت می باشد. پیشتر آموزش آموزش افزودن سایت به گوگل وبمستر در وبلاگ دهاستینگ توضیح داده شده است.

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead با گوگل وبمستر

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead با گوگل وبمستر

پس از آن که وارد حساب وبمستر تولز خود شوید با چنین صفحه ای در بخش Security Issues روبرو خواهید شد. گزینه I have fixed these issues را زده و بر روی دکمه Request A Review کلیک کنید. گوگل وب سایت شما را بررسی می کند. در صورتی که رفع شده باشد آموزش رفع خطای Deceptive site ahead را صحیح انجام داده اید و سایت به حالت اول باز میگردد. در غیر اینصورت درخواست شما رد می شود و می بایست مجدد بررسی کنید.

جلوگیری از خطای Deceptive site ahead

اگر این خطا برایتان تابحال پیش نیامده است یا پیش آمده و رفع شده است نیاز است یک سری مسائل امنیتی را بررسی کنید. همانطور که در ابتدای مقاله آموزش رفع خطای Deceptive site ahead گفته شد، مسائل امنیتی و جلوگیری از نفوذ ها در سایت و هاست بسیار مهم است. در ادامه این آموزش برخی روش های چلوگیری از خطای Deceptive site ahead را اشاره می کنیم.

فعالسازی CloudFlare

کلادفلیر یک سیستم توزیع محتوا می باشد. این سیستم ها از نظر امنیتی بسیار باهوش عمل می کنند. سایت شما پیش از اینکه به کاربر نشان داده شود، به نزدیک ترین سرور به او متصل می شود. همچنین رمزنگاری ها در توزیع محتوا بسیاری از مشکلات امنیتی را رفع کرده است. این CDN ها از نفوذ بسیاری از هکر ها یا روبات ها جلوگیری می کنند. در مورد آموزش فعالسازی CloudFlare قبلاً مفصل توضیح داده شده است.

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead

مقابله با حملات XMLRPC وردپرس

همانطور که می دانید فایل XMLRPC یکی از فایل هایی در سیستم مدیریت محتوای وردپرس می باشد که بسیار زیاد باعث نفوذ می شود. این فایل برای وردپرس کاملاً خطرناک است. در آموزش مقابله با حملات XMLRPC وردپرس قبلاً گفته شده بود که این فایل را می توانید در صورت نیاز بطور کلی حذف کنید.

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead

فعالسازی ModSecurity

همانطور که قبلاً در آموزش غیرفعالسازی ModSecurity در سی پنل گفته شده است، فعالسازی مود سکوریتی یا امنیتی در هاست بسیار موثر است. این مود باعث می شود تا لاگین های پی در پی یا رفتار مشکوک در کاربران را مسدود کند. این یکی از ساده ترین روش های امنیتی در هاست می باشد.

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead

آموزش رفع خطای Deceptive site ahead

تغییر سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها

فایل هایی که نفوذ به آن ها بیشتر است یا فایل های مدیریتی هستند، تغییر سطح دسترسی به آن ها موثر است. بطور مثال فایل htaccess فایلی است که بسیار مورد نفوذ قرار میگیرد. می تواند با محدود شدن دسترسی کمتر دچار نفوذ شود. در آموزش تغییر سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها در سی پنل مفصل در این مورد صحبت کرده ایم.

تغییر سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها

تغییر سطح دسترسی فایل ها و پوشه ها

شما عزیزان می توانید با تهیه هاست پرسرعت از دهاستینگ در صورتی که دچار چنین مشکلاتی شدید از طریق تیکت با بخش پشتیبانی ارتباط بگیرید. کارشناسان این مجموعه به شما در این زمینه کمک خواهند کرد تا مشکلات خود را رفع کنید.


آخرین نوشته ها

نوشته های مفید

۸ دیدگاه. Leave new

 • احمد زنگنه
  2021/05/26 15:39

  سلام من این مشکل برام پیش اومده درخواست دادم الان از کجا بفهمم نتیجش چی میشه؟

  پاسخ
  • درود بر شما،
   ابتدا دقت داشته باشید که حتماً مشکل رفع شده باشد
   پس از ارسال درخواست در وبمسترتولز نتیجه برایتان جیمیل می شود و از طریق پنل در نوتیف ها قابل مشاهده است.

   پاسخ
 • تلما
  2021/06/25 02:21

  سلام، ما سایتمون اینطوری شده و اطلاعات مهمی نداریم می خوایم از اول طراحیش کنیم
  می تونیم هاستو عوض کنیم؟
  می خوایم از خودتون بگیریم.

  پاسخ
  • درود بر شما، بله البته.
   اما می بایست این روال را طبق آموزش حتماً انجام دهید و درخواست بازگشایی را حتی در صورت تغییر هاست به گوگل اعلام کنید.

   پاسخ
 • فرهاد
  2021/07/06 16:48

  خیلی ممنون مشکلم حل شد.

  پاسخ
 • دمتون گرم یعنی آمورش واقعا کامل و جامع بود نجاتم دادید 🙂

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست