حقایق جالب در مورد وردپرس: همانطور که می دانید وردپرس یکی از بهترین سیستم های مدیریت محتوایی است که تا کنون تونسته بیش از سی در صد وب سایت های طراحی شده را به خود اختصاص دهد. این سیستم مدیریت محتوا در طراحی سایت توانسته رشد بسیار قابل توجهی داشته باشد و همچنین این موضوع باعث شده بدلیل عملکرد مناسب در طراحی وب سایت ها، سئو نیز در آن نیز بسیار ساده تر و موثر تر انجام گیرد. در این مقاله با حقایق جالب در مورد وردپرس با ما همراه باشید.

حقایق جالب در مورد وردپرس

پیشنهاد می کنیم بعنوان یک وبمستر که در حال سر و کله زدن با این سیستم مدیریت محتوا هستید، در رابطه با این سیستم حقایق بسیار جالبی را بدانید. بطور کلی قصد داریم تا یک آمار بسیار دقیق تر در رابطه با این سیستم مدیریت محتوا بهمراه قالب و افزونه های آن در اختیارتان قرار دهیم.

قدمت وردپرس

قدمت وردپرس از توییتر و فیسبوک بیشتر است. اولین نسخه وردپرس در ۶ خرداد سال ۱۳۸۲ منتشر شد و همین موضوع نشان دهنده قدمت وردپرس نسبت به دو شبکه اجتماعی توییتر و فیسبوک می باشد.

نام گذاری وردپرس

نام وردپرس توسط کریستین سیلک تریمولتس انتخاب شد. او یک وبلاگ نویس و همکار مت مولن در پروژه وردپرس بوده است.

درصد استفاده از وردپرس

وردپرس نزدیک به ۲۷ درصد از وب سایت ها را تشکیل داده است. مطابق w3techs در وب و تکنولوژی در این زمینه ۲۷ درصد از کل طراحی سایت ها را وردپرس تشکیل داده است.

سهم وردپرس در مارکت ها

سهم وردپرس در مارکت های سیستم های مدیریت محتوا ۷۶ درصد است. طبق آمار های بدست آمده از سیستم های مدیریت محتوا، وردپرس بیشترین استفاده را در بین این سیستم ها دارد.

سیستم وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز است. وردپرس تحت لایسنس GNU و GPL منتشر شده است که به کاربران اجازه دانلود و استفاده از سیستم ها را بطور رایگان داده است. همچنین بدلیل متن باز بودن این سیستم، می توان آن را به هر گونه ای که نیاز است تغییر داد.

شرکت وردپرس

وردپرس متعلق به یک شرکت خاص نیست. وردپرس برای امور تجاری توسط تیم توسعه دهنده روی کار آمده است. سیستم مدیریت محتوای وردپرس از امکان رایگان بودن و متن باز بودن پشتیبانی می کند.

مدیریت اجرایی وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای متن باز است که برای هیچ شرکت خاصی نیست. پس مسلما مدیریت اجرایی منحصر به فردی ندارد. این پروژه توسط توسعه دهندگان جهان ایجاد شده است.

اقتصاد وردپرس

وردپرس یک سیستم اقتصادی است. هزاران شرکت و صد ها متخصص در جهان از وردپرس برای طراحی وب سایت های شرکتی، فروشگاهی و … خود استفاده می کنند.

افزونه های وردپرس

۱٫۴۸ بیلیون افزونه از مخزن وردپرس دانلود شده است. در حال حاضر بیش از ۱٫۴۸ بیلیون افزونه از مخزن وردپرس دانلود شده است که ۴۸ درصد از سال ۱۳۹۴ به بعد افزایش داشته است.

استفاده های دولتی

وردپرس توسط دولت و وب سایت های دولتی در سراسر جهان استفاده می شود. صد ها وب سایت دولتی توسط وردپرس در جهان مورد استفاده قرار میگیرد. این لیست شامل وب سایت های مدارس، سازمان ها و ادارات نیز می باشد.

آموزش وردپرس

وردپرس توسط صد ها وب سایت دانشگاهی، کالح و مدارس مورد استفاده قرار گرفته است. به دلیل منعطف بودن آن در استفاده، برای دانش آموزان و دانشجویان بسیار مفید است.

افزونه های رایگان

بیش از ۵۰ هزار افزونه رایگان. افزونه ها همانند نرم افزار ها برای یک سیستم می باشند. در حال حاضر بیش از ۵۰ هزار افزونه رایگان برای این سیستم مدیریت محتوا نوشته شده است.

زبان های وردپرس

وردپرس بیش از ۶۸ زبان را در خود گنجانده است. وردپرس بطور کامل برای ۶۸ زبان ترجمه شده است. همچنین اکثر قالب ها و افزونه ها نیز برای زبان های مختلف ترجمه می شوند.

کمپ وردپرس

برگزاری کمپ وردپرس در ۴۱ کشور. برای اطلاع پیدا کرن از حوادث و اتفاقات روز و لحظه ای وردپرس با عنوان wordcamp در سال ۱۳۹۵ روی کار آمد که در حال حاضر در ۴۱ کشور دنیا برگزار می شود که توسط ۳۶ هزار کاربر دنبال می شود.

جلسات وردپرس

جلسات وردپرس در ۵۸ کشور برگزار می شود. برگزاری جلسات گردهمایی وردپرس توسط انجمن های محلی از سال ۱۳۹۵ در کشور های مختلف انجام شد.

خانواده وردپرس

وردپرس نیز همانند انسان ها دارای برادر و خواهر است 🙂 بی بی پرس، بادی پرس و گلات پرس که همگی همانند وردپرس متن باز و رایگان هستند.

زبان وردپرس

وردپرس برپایه PHP و MySQL نوشته شده است. هسته وردپرس بر پایه php نوشته شده است که برای نصب و راه اندازی از mysql کمک می گیرد.

وردپرس و جاوا اسکریپت

۲۰ درصد از وردپرس با جاوا اسکریپت نوشته شده است. بیش از ۲۰ درصد از وردپرس با جاوا اسکریپت نوشته شده است که رشد و موفقیت اخیر خود را مدیون این تکنولوژی بوده.

وردپرس و جاز

نام وردپرس دقیقا پس از نام هنری جاز منتشر شده است مانند وردپرس ۱٫۰

بروزرسانی خودکار

وردپرس دارای بروزرسانی اتوماتیک است. این سیستم دارای بروزرسانی های اتوماتیک است که اگر آنقدر پررو باشید که وردپرستان را بروز نکنید، وردپرس خودش این کار را انجام می دهد 🙂

سایت وردپرس

wordpress.com هیچ ارتباطی با word-press.com ندارد. wordpress.com یک سیستم مدیریت محتوای رایگان هست اما word-press.com یک سیستم جامع وبلاگ نویسی است.

وردپرس شبکه

وردپرس امکان چند کاربره شدن یا همان شبکه شدن را داراست.


آخرین نوشته ها

نوشته های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست